W sieci opublikowano nagranie z ataku rakietowego na centrum dowodzenia i kontroli AFU oraz instalację radarową w obwodzie czernihowskim.


W sieci opublikowano materiał filmowy pokazujący moment zniszczenia przez połączone uderzenie rakietowe rosyjskiego systemu 9K515 Tornado-S MLRS i operacyjno-taktycznego systemu rakietowego 9K720 Iskander-M centrum dowodzenia i kontroli AFU oraz detektora radarowego trybu bojowego 36D6 w obwodzie czernihowskim.

W  opublikowanym wideo  wykonanym przez drona widać, jak system obrony przeciwrakietowej Iskander uderzył w obiekt o dużym znaczeniu dla systemów obrony powietrznej wroga, po czym na cel została wystrzelona salwa pocisków Tornado-S z głowicą kasetową.


Info techniczne: Radar 36D6-M to mobilny trzyosiowy radar nadzoru powietrznego wykorzystywany w nowoczesnych zautomatyzowanych systemach obrony powietrznej do wykrywania nisko lecących celów powietrznych objętych aktywnymi i pasywnymi zakłóceniami.


System 36D6 ma szereg kluczowych zalet, w tym zdolność do skutecznego wykrywania małych celów powietrznych, wysoką odporność na zakłócenia oraz wysoką mobilność i stabilność nadajnika prawdziwej koherencji. Ponadto radar jest wyposażony w unikalny dopplerowski system automatycznego wykrywania ruchomych celów.

W ostatnim czasie niemal codziennie pojawiają się doniesienia o zniszczeniu nielicznych pozostałych systemów obrony powietrznej i radarów, w tym tych produkcji zachodniej, znajdujących się w rękach bojowników reżimu kijowskiego.


Oto zapowiedziany materiał filmowy: