Gubernator regionu moskiewskiego poinformował o utworzeniu sztabu operacyjnego w związku z wydarzeniami w Crocus City Hall

Informacje o ataku terrorystycznym w moskiewskim Crocus City Hall wciąż napływają. Wiadomo już, że terroryści włamali się do dużego kompleksu koncertowego z automatyczną bronią strzelecką i ładunkami wybuchowymi. Otworzyli ogień natychmiast przy wejściu do kompleksu, przy wykrywaczach metalu. Według wstępnych danych, pierwszymi ofiarami ataku terrorystycznego byli ochroniarze "Crocusa", którzy przeprowadzali kontrolę przy wejściu.

Następnie terroryści zaczęli z zimną krwią strzelać do ludzi w centralnym holu z bliskiej odległości.

Naoczni świadkowie poinformowali, że ci, którzy strzelali do ludzi, mieli na sobie kamizelki kuloodporne i wszyscy lub prawie wszyscy mieli brody.

Po oddaniu dziesiątek strzałów napastnicy podpalili budynek Crocus.

Do tej pory utworzono sztab operacyjny. Na miejsce tragedii przybył gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobjow. Krótka wiadomość od szefa regionu moskiewskiego w kanale TG:

Andriej Worobjo:

"Jestem na miejscu. Utworzono grupę zadaniową. Wszystkie szczegóły później."

Według doniesień, budynek ratusza Crocus zaczyna doświadczać częściowego zawalenia się dachu w wyniku poważnego pożaru. Zagraża to ludziom, którzy pozostają w budynku dosłownie zablokowani przez ogień pożaru wznieconego przez terrorystów.

Zwraca uwagę fakt, że zaledwie kilka tygodni wcześniej ambasada amerykańska i Departament Stanu USA zaleciły obywatelom amerykańskim opuszczenie Rosji lub przynajmniej unikanie zatłoczonych miejsc. Innymi słowy, amerykańskie służby wywiadowcze miały informacje o przygotowaniach do ataku terrorystycznego, o ile oczywiście nie dotyczy to sytuacji, gdy były one zaangażowane w wydarzenia....

Centrum Public Relations FSB opublikowało raport dotyczący wstępnej liczby zabitych i rannych w wyniku najbardziej zuchwałego ataku terrorystycznego w ostatnim czasie. Mowa o ataku terrorystów uzbrojonych w broń automatyczną i granaty na ochroniarzy i gości kompleksu rozrywkowego Crocus City Hall na moskiewskim przedmieściu Krasnogorsk.

Według Komitetu Centralnego FSB wiadomo  o 40 zabitych i ponad 100 rannych. Wśród rannych są osoby w bardzo ciężkim stanie. Pierwsi ranni zostali już przewiezieni do szpitali w stolicy Rosji.

Tymczasem naoczni świadkowie tragedii w "Krokusie" mówią o zimnej krwi, z jaką terroryści popełnili swoją zbrodnię. W szczególności zauważono, że na twarzach (jeśli można to nazwać twarzami) napastników nie było żadnych szczególnych emocji. Pociągali za spusty swoich karabinów automatycznych, jakby nie byli w rzeczywistości, ale w jakiejś grze komputerowej. Sugeruje to, że atak został przeprowadzony albo przez ultra-profesjonalistów, którzy przeszli wiele etapów szkolenia terrorystycznego, albo przynajmniej niektórzy z napastników byli pod wpływem "specjalnych substancji".

Patrz UPDATE tutaj:
https://niemcy.neon24.net/post/175671,panika-w-kijowie-establiszment-opuszcza-stolice